Kangur 2017 i Wielkanocne Potyczki

Sukcesy w Kangurze 2017

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Europejski" brało udział W naszej szkole 14 uczniów: 8 z klas 1, 4 z klas 2 oraz 4 z klas 3. Duży sukces osiągnęły dwie osoby zdobywając wyróżnienie. Są to Alan Michalczyk z klasy 1a oraz Renata Keller z klasy 3b.

Warto podkreślić, że w tym roku w rejonie łódzkim uczestniczyło łącznie 19079 uczniów, w kategorii Kadet (klasy 1 i 2 gimnazjalne) - 2794 uczniów, a w kategorii Junior (klasy 3 gimnazjum oraz 1 ponadgimnazjalne) - 1595 uczniów.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom.

Wielkanocne potyczki

Uczniowie klas 1 mieli okazję rywalizować w Wielkanocnym Konkursie Matematycznym, łącznie 12 osób. W tym roku odbyły się zawody indywidualne, które polegały na rozwiązaniu różnorodnych zadań o tematyce jajek, kur, zajączków i innych świąteczno-wiosennych zagadek. Oczywiście wszystkie zagadnienia wymagały zastosowania pojęć i działań matematycznych.

I miejsce zajął Alan Michalczyk z klasy 1a, II - jego kolega z klasy Mateusz Furmański, a III miejsce przypadło Danielowi Ziółczykowi z klasy 1d. Gratulujemy!!!

red. E. Roczek