Wycieczka do Łeby

W dniach 24-26 maja uczniowie klasy 1a i 1c oraz 2b uczestniczyli w zielonej szkole. Łódź pożegnała nas rzęsistym deszczem, a Łeba przywitała piękną, słoneczną pogodą. Humory dopisywały wszystkim. Pierwszego dnia po długiej podróży wspinaliśmy się na latarnię morską Stilo w Sasinie, a po zjedzonym obiedzie spacerowaliśmy po porcie rybackim oraz powitaliśmy morze. Następnego dnia płynęliśmy łodzią po jeziorze Łebsko w kierunku ruchomych wydm. Pokonanie wydm dla niektórych było prawdziwym wyzwaniem:) Po krótkim odpoczynku wędrowaliśmy brzegiem morza do Muzeum Wyrzutni Rakiet. Eksponaty zainteresowały wszystkich. Zwiedziliśmy również Łebę, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki i zjeść smaczne lody. Wieczorem kolejny spacer nad morze i aktywny wypoczynek podczas gry w siatkówkę. Ostatniego dnia podziwialiśmy między innymi pokazy tresury fok, wrak na wspak, woliery z ptakami strefy przybrzeżnej w Sea Parku w Sarbsku. Nie bardzo mieliśmy ochotę na powrót do szkoły. Zapachniało wakacjami. Wróciliśmy bardzo zadowoleni, choć może trochę niewyspani:)